Årsavslutning med utdeling av pokaler

Friidrett, friidrett

NIL Friidrett hadde sin årlige sammenkomst med ca 100 utøvere og foreldre og som markerte avslutningen på 2018-sesongen mandag 3 desember.Det ble servert julegrøt med saft og og en quiz ble også gjennomført. Men kanskje aller viktigst var alle pokalene som skulle deles ut etter Tyrvingtabellen – + 1000poeng – + 900 poeng, + 800 poeng. I tillegg fikk alle utøvere som ikke nådde opp til pokal men som hadde vært med på et stevne i sesongen også en premie i form av et ferdighetsmerke i friidrett. Dessuten ble det pokaler til de 3 som hadde perset flest ganger i år for klassen  under 11 år  og for 11-18 år.

Det var 23 utøvere som fikk pokaler for poeng mellom 800-899, 16 utøvere fikk pokaler for resultater mellom 900-999 og hele 11 klarte +1000 poeng i år med Marthe Hjelmeset på topp med hele 1136 poeng. Totalt klarte disse 11 utøvere hele 34  ulike resultater over 1000 poeng – noe som er rekord for oss i en sesong.

Her er den fulle oversikten med alle resultater over 800 poeng.

800-899  poeng etter Tyrvingtabellen

69 resultater  og 23 pokaler

G17        Martin Hemstad                                             3000m                                  9.38.08                 897p

J11         Eline Skaar                                                   Høyde                                  1,20                       895p

G15        Trym Hexeberg-Fjøsne                                1000m                                 2,53,63                   895p

J15         Anna Normann                                             Tresteg                                10,34                     894p

J11         Eline Skaar                                                  60m                                      9,24                       894p

G15        Trym Hexeberg-Føjsne                                1500m                                  4,35,23                 893p

J15         Tracie Duodu                                              60m                                      8.55                       892p

J12         Tuva Grasbekk Pedersen                            600m                                    1,49.63                 888p

J15         Anna Normann                                            Lengde                                4.82                       886p

J11         Eline Skaar                                                    Lengde u.t                         1.99                       886p

G13        Sondre Eckhoff                                           60m                                      8,43                       883p

G12        William Fearnley                                         60m                                      8,83                       883p

J13         Nora Kvervavik Bakkom                             400m                                    64,66                     883p

G19        Jonathan Jacobsen                                      800m                                    2.00,54                 882p

J15         Maren Normann                                           Lengde                                4.78                       878p

G15        Erlend Gløgård Stensrud                            2000m                                  6,32,38                 876p

J15         Ingrid Marie Dalhus                                      Slegge 3 kg                        33.01                     875p

J15         Tuva Hjelset                                                     1500m hinder                   5,57,34                 874p

J15         Maren Normann                                           Tresteg                                10.12                     872p

J15         Emilie Steinkjer                                            Kule 3 kg                             9.28                       872p

J15         Selma Gullikstad                                          Tresteg                                10.11                     871p

G10        Filip Reshane                                               600m                                    1,56,97                 870p

J15         Emma Sagli                                                   Lengde u.t                         2.32                       868p

G15        Sindre Bratlien                                            400m                                    57,65                     866p

J15         Anna Normann                                            60m                                      8,65                       865p

J15         Maren Normann                                          60m                                      8,66                       862p

J13         Emma Reshane                                          60m                                      8.91                       862p

G10        Benjamin Weydahl Andersen                      Lengde                                3,45                       860p

J11         Oda Skari                                                    Kule 2 kg                             6,74                       858p

J15         Anna Normann                                           100m                                    13,79                     857p

J15         Henriette Nilssen                                         800m                                    2.29.36                 857p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                        Høyde                                  1.25                       857p

J9            Sofie Johnskareng                                     Lengde                                3,42                       857p i J10

J15         Emma Sagli                                                100m                                    13,80                     856p

G15        Sindre Bratlien                                             800m                                    2.11.96                 856p

J15         Sonia Fearnley                                            Spyd 600g                           36.02                     850p I J18

J10         Selma Skari                                                 600m                                    2,01,25                 850p

G15        Trym Hexeberg-Fjøsne                                800m                                    2.12.35                 849p

G10        Filip Reshane                                               Kule 2 kg                             6,35                       844p

J15         Selma Gullikstad                                         Høyde                                  1.40                       842p

G13        Sondre Eckhoff                                           200m                                    27,87                     841p

G14        Didrik Røssum-Jensen                                 1500m                                  4,42,68                 841p

G12        Benjamin Røssum Jensen                            600m                                    1,45,15                 840p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                           Liten ball                             41,99                     839p

J11         Oda Skari                                                      Lengde                                3,58                       838p

G10        Martin Tjelle                                                  60m                                      9,80                       837p

J15         Selma Gullikstad                                           Lengde                                4.58                       836p

J11         Eline Skaar                                                   80m                                      12,39                     834p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                         400m                                    66,02                     832p i J14

J9            Sofie Johnskareng                                      60m                                      9.87                       832p i J10

J13         Sofie Lappegård                                           Slegge 2 kg                         31,11                     827p

G15        Didrik Røssum Jensen                                  3000m                                  10,15,72               827p  i G16

G13        Sondre Eckhoff                                            100m                                    13,86                     826p

G15        Erlend Gløgård Stensrud                               1500m                                 4.44.98                 825p

G19        Jonathan Jacobsen                                        Lengde u.t                         2.80                       825p

G15        Sindre Bratlien                                             Høyde                                  1.55                       825p

G12        William Fearnley                                          200m                                    29.66                     824p

J14         Sara Magndal                                               800m                                    2,32,85                 822p

J15         Emma Sagli                                                 60m                                      8,81                       821p

J15         Henriette Nilssen                                          1500m                                  5,16,49                 817p

J11         Linnea Bratteng                                               60m hekk – 68                  11,87                     815p

G14        Ola Skaar                                                     400m                                    61,16                     813p

G13        Filip Skari                                                      600m                                    1,41,75                 811p

G15        Petter Hagen                                                100m                                    13.06                     811p

J13         Alexander Nyhus                                           1500m                                  5,05.09                 810p

J10         Ada Hagli Lorentzen                                      Lengde                                3.18                       806p

G13        Odin Hexeberg-Fjøsne                                  600m                                    1,41,93                 806p

J10         Ingvild Lystgård Andersen                            60m                                      9,97                       805p

G11        Amund Sæther Arnesen                                Lengde                                3,56                       802p

900-999 poeng etter Tyrvingtabellen

47 resultater og  16 pokaler

J15         Sonia Fearnley                                                Spyd 500g                           41.95                     998p

G19        Jonathan Jacobsen                                        100m                                    11,26                     998p

G19        Jonathan Jacobsen                                        200m                                    22,53                     997p

J11         Linnea Bratteng                                              Lengde                                4,32                       993p

G17        Lars Hjelmeset                                                800m                                    1,58,15                 988p

J13         Emma Reshane                                              Tresteg                                10,08                     988p

J13         Nora Kvervavik Bakkom                                  Lengde                                4.90                       979p

J15         Henriette Nilssen                                                 1500m hinder                   5,34,38                 979p

J13         Emma Reshane                                               Lengde                                4.88                       974p

J13         Sofie Lappegård                                               Kule 2 kg                             10.72                     971p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                             200m                                    28,89                     969p

J11         Linnea Bratteng                                                Kule 2 kg                             8.29                       969p

G17        Sebastian Plows                                              100m                                    11.68                     969p

J11         Linnea Bratteng                                               200m                                    30,09                     969p

G17        Sebastian Plows                                               800m                                    1.59.55                 963p

G13        Odin Hexeberg-Fjøsne                                     1500m                                  4,43,19                 963p

G12        William Fearnley                                               Tresteg                                9.61                       951p

J11         Eline Skaar                                                       600m                                    1,52.08                 950p

J11         Eline Skaar                                                       Lengde                                4,11                       949p

G10        Martin Tjelle                                                     600m                                    1,54,26                 941p

J15         Henriette Nilssen                                             2000m                                  7,01.24                 939p

J15         Tracie Duodu                                                   200m                                    27,29                     938p

J11         Eline Skaar                                                         60m hekk – 68                  11,23                     937p

J15         Tracie Duodu                                                   100m                                    13.29                     937p

J13         Nora Kvervavik Bakkom                                  100m                                    13.82                     932p

G13        Filip Skari                                                          1500m                                  4,47,94                 930p

G17        Sebastian Plows                                              60m                                      7,56                       929p

J13         Nora Kvervavik Bakkom                                   200m                                    28,72                     920p

J13         Emma Reshane                                               100m                                    13,91                     918p

J13         Emma Reshane                                               200m                                    28,74                     918p

J13         Emma Reshane                                                  Lengde u.t                         2.26                       916p

J13         Ida Fugleset                                                      1500m                                  5.19.15                 915p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                              600m                                    1,48,53                 915p

J15         Hannah Berntsen Engevik                                800m                                    2.21.74                 913p

G11        Amund Sæther Arnesen                                  600m                                    1,48.31                 913p

J14         Sara Magndal                                                   1500m                                  5,09,96                 910p

G12        William Fearnley                                               Lengde                                4.50                       910p

G13        Simen Gløgård Stensrud                                  800m                                    2.13.99                 910p i G14

J11         Linnea Løvhagen Bjerke                                  Tresteg                                7,86                       906p

J11         Linnea Løvhagen Bjerke                                   Kule 2 kg                             7,19                       903p

G10        Theodore Chongdee                                        Kule 2 kg                             6,89                       903p

G10        Theodore Chongdee                                      60m                                       9,56                       902p

G10        Filip Reshane                                                   60m                                      9,56                       902p

G10        Filip Reshane                                                    Lengde                                3,66                       902p

J13         Nora Kvervavik Bakkom                                  60m                                      8,76                       902p

J15         Henriette Nilssen                                              1000m                                  3,16,09                 901p

J15         Tiril Lappegård                                                 Kule 3 kg                             9.74                       900p

+1000 poeng etter Tyrvingtabellen

34 resultater og 11 pokaler

J14         Marte Hjelmeset                                             1500m  hinder                  5,10,25                 1136p

G13        Simen Gløgård-Stensrud                            1500m                                  4,22.87                 1105p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                          200m hekk                         32.10                     1095p

J16         Hannah Berntsen Engevik                              1500m hinder                   5,05,73                 1088p

G17        Sebastian Plows                                        400m                                    49.50                     1080p

G13        Simen Gløgård-Stensrud                                1500m hinder                   4,45,62                 1079p  i G14

J14         Marte Hjelmeset                                          1500m                                  4,42,07                 1077p

J14         Marte Hjelmeset                                          1000m                                  3.01.41                 1075p

G17        Lars Hjelmeset                                             3000m                                  8,33,16                 1072p

G17        Lars Hjelmeset                                                 2000m hinder                   6,08,18                 1068p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                            60m hekk – 76                   10,14                     1068p

G13        Simen Gløgård-Stensrud                             2000m                                  6,05.73                 1064p  i G14

J14         Marte Hjelmeset                                           2000m                                  6,42,35                 1062p

J15         Tiril Lappegård                                              Slegge 3 kg                        42,67                     1056p

J14         Marte Hjelmeset                                           800m                                    2,17.44                 1053p

J16         Hannah Berntsen Engevik                                3000m hinder                   11,13,30               1053p i J17

J16         Hannah Berntsen Engevik                            3000m                                  10,02.23               1052p

J14         Marte Hjelmeset                                            600m                                    1,37,90                 1050p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                           Lengde                                4,88                       1037p

G13        Simen Gløgård-Stensrud                              600m                                    1.33.18                 1034p

G19        Jonathan Jacobsen                                      400m                                    49,58                     1032p

J16         Hannah Berntsen Engevik                                2000m hinder                   7,01.09                 1031p i J17

J16         Hannah Berntsen Engevik                            1500m                                  4,37,08                 1029p

G15        Trym Hexeberg-Fjøsne                                 2000m                                  5,58,90                 1027p

G17        Lars Hjelmeset                                              1500m                                  4.02.21                 1026p

G15        Trym Hexeberg-Fjøsne                                    1500m hinder                   4,44,85                 1017p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                         60m                                      8,49                       1006p

G17        Lars Hjelmeset                                                3000m hinder                   9,54,35                 1015p

G17        Sebastian Plows                                         200m                                    22,82                     1015p

G17        Lars Hjelmeset                                             5000m                                  15,40,18               1014p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                         Tresteg                                9.62                       1012p

J11         Eline Skaar                                                  Tresteg                                8,88                       1008p

J12         Cassandra Ødegård Nilsen                         Kule 2 kg                             10.42                     1006p

J11         Linnea Bratteng                                            Høyde                                 1,34                       1000p

J11         Linnea Bratteng                                           60m                                      8.85                       1000p

.