Se oversikt over alle stevner i Norge.

Eventuelt: Finn stevner på denne siden ved å velge for eksempel  Akershus og datoer og trykke på «Søk» for lokale stevner.

Prioriterte stevner for våre aldersbestemte klasser 2021

Noen stevner er viktigere enn andre. Nedenfor vises oversikten per måned over stevner vi ønsker at våre utøvere skal prioritere i årets sesong.

Vi arrangerer også en rekke treningsstevner som vi oppfordrer alle våre utøvere å bli med på.

Det er gøy å være til stede sammen! Meld deg på via https://minidrett.nif.no/

Stafetter melder du deg ikke på selv. Det gjør vi. Så kommer det nærmere forespørsel om å delta.

Ved problemer med påmeldingen, eller spørsmål om stevner og stevnedeltagelse generelt, ta kontakt med Meike Hesselink (meike@nittedal-friidrett.no) eller Petter Wessel (pwessel45@gmail.com).

Innendørsstevner 2021

  • 23.01.01     Bassen Sprint – Bærum Idrettspark (AVLYST)
  • 30-31.01     Norgeslekene – Nes Arena (AVLYST)
  • 06-07.02     NM senior – Bærum Idrettspark (AVLYST)
  • 13-14.02     Tyrvinglekene – Bærum Idrettspark (AVLYST)
  • 20-21.02     NM-UM mangekamp – Bærum Idrettspark
  • 05-07.03     UM – Steinkjer (AVLYST)
  • 11.03          KM u.t – Bærum Idrettspark (AVLYST)

Stafetter

NB! Datoen er usikkert for stafetter markert med rødt.

  • 10-11.03 NM terrengløp – kort løype – Bergen (UTSATT)
  • 22.04  Fjellhamarstafetten 10-15 år + jr.-klasse  (AVLYST)
  • 25.04 Tyrvingstafetten – Kalvøya  10-14 og 15-19 år  (UTSATT)
  • 02.05  Ekeberg-stafetten – Ekeberg – 7-16 år – to og to årsklasser   – AVLYST
  • 08.05  Holmenkollstafetten (AVLYST)
  • 13.05  KM terreng – kort lype – Nesodden
  • 18.05  KM stafetter – Lambertseter
  • 22-23.05 NM stafetter – Stavanger
  • 24.08  KM – Lang løype – Rustad IL
  • 07.10 NM terrengløp – lange distanser – Oslo

Utendørsstevner

Mai/juni/juli

  • 14.05        Løpsstevne – Nittedal
  • 22-25.05   Romerikslekene – Lillestrøm
  • 28-30.05   Tjalvelekene
  • 29-30.05   NM-UM mangekamp – Hamar
  • 03.06        Jessheim Elite 1500m
  • 05.06        Nittedal Elite 800m
  • 4-6.06       Askerlekene
  • 11-13.06   Tyrvinglekene
  • 24-27.06   Veidekkelekene – Lillehammer
  • 01.07       Boysen Memorial – Bislett
  • 9-11.07    Världsungdomsspelen – Gøteborg

August

  • 14-15.08  Grorudlekene – Stovner
  • 21-22.08  Nittedalslekene 7-19 år
  • 27-29.09  Norgesleker og ØM – Jessheim

September

  • 10-12.09    Lerøy-lekene – Rjukan  – 13-14 år
  • 11.09         Åpent klubbmesterskap i Nittedal
  • 17-19.09  KM Oslo/Akershus 11-19 år – Grorud

Mesterskap/elitestevner junior/senior 2021

Vi oppfordrer alle som er kvalifisert til UM/JNM/NM om å melde seg på. Ta kontakt med Petter Wessel (pwessel45@gmail.com ) eller Meike Hesselink (meike@nittedal-friidrett.no).

  • 10.06        Bislett Games – Diamond League – (UTSATT til 1. juli)
  • 12-13.06   Nordisk mangekamp – Finland (AVLYST)
  • 8-11.07     EM U23 – Bergen
  • 30-01.08   NM junior – Askøy
  • 30-08.08   OL i Tokyo
  • 20-22.08   NM Senior – Kristiansand (UTSATT til 10.-12. september)
  • 17-22.08   VM U20 – Nairobi, Kenya
  • 26-29.08   EM U18 Rieti, Italia  (AVLYST)
  • 03-05.09   UM – 15-19 år – Trondheim