Se oversikt over alle stevner i Norge.

Eventuelt: Finn stevner på denne siden ved å velge for eksempel  Akershus og datoer og trykke på «Søk» for lokale stevner.

Prioriterte stevner for våre aldersbestemte klasser 2022

Noen stevner er viktigere enn andre. Nedenfor vises oversikten per måned over stevner vi ønsker at våre utøvere skal prioritere i årets sesong.

Vi arrangerer også en rekke treningsstevner som vi oppfordrer alle våre utøvere å bli med på.

Meld deg på via https://minidrett.nif.no/

Stafetter melder du deg ikke på selv. Det gjør vi. Så kommer det nærmere forespørsel om å delta.

Ved problemer med påmeldingen, eller spørsmål om stevner og stevnedeltagelse generelt, ta kontakt med Meike Hesselink (meike@nittedalil.no) eller Petter Wessel (pwessel45@gmail.com).

Innendørs

27. november: BULs julestevne – Bærum Idrettspark

4. desember: Låvefesten – Nes Arena

22.-23. januar: UM mangekamp – Bærum Idrettspark

22.-23. januar: Norgeslekene – Nes Arena

29. januar: Bassen Sprint – Bærum Idrettspark

5.-6. februar: NM senior – Ulsteinvik

4.-6. mars: UM – Steinkjer

Stafetter

24. april: Tyrvingstafetten – dato ikke godkjent av kommune ennå

27. april: Fjeldhamarstafetten

1. mai: Bruvollstafetten – usikkert

4. mai: Bølerstafetten – eventuelt hvis Bruvollstafetten utgår

14. mai: Holmenkollstafetten

4-5. juni: NM-stafetter – Ås

Terrengløp

23-24. april: NM-UM  terrengløp kort løype – Trondheim

26. mai: KM i terrengløp på Nesodden

9.-10. oktober: NM-UM terrengløp lang løype – Bergen

Utendørsstevner – mai-oktober

7. mai: Sesongstartstevne – Nittedal

16. mai: Løpsstevne – Nittedal

6. juni: Løpsstevne – Nittedal

14.-15. mai:  Grorudlekene

21. mai: Romerikslekene

21.-22. mai: UM i mangekamp – Hamar

27.-29. mai: Tjalvelekene – Bislet

31. mai: Elite 1500m – Jessheim

2. juni: Boysen Memorial – Bislet

03.-05. juni  Askerlekene

10.-12. juni Tyrvinglekene (Rud  i Bærum) (10-19 år) + senior

11.-12. juni Nordisk mesterskap i mangekamp – Finland

16.-19. juni  Veidekkelekene – Lillehammer

17.-19. juni  Världsungdomsspelen – Göteborg

24.-26. juni NM senior – Stjørdal

1.-3. juli: VU-spelen – Göteborg

4.-7. juli:  EM U18 – Jerusalem, Israel

9.-10. juli: Nordisk-Baltisk mesterskap på Jessheim

16.-17. juli: Nordisk juniorlandskamp U20 og Nordisk mesterskap U23 – Malmö, Sverige

24.-30. juli: European Youth Olympic Festival –Banska Bystrica, Slovakia

2.-7. august: VM U20 – Cali, Columbia

5.-7. august: Norgeslekene – Jessheim

12.-14. august: UM – Trondheim

15.-21. august: EM senior – München, Tyskland

20.-21. august: Nittedalslekene

26.-28. august: NM junior – Rud, Bærum

3.-4.  september: Lerøylekene (Rjukan) (kun 13-14 år, kun inviterte)

10.-11. september: for Oslo & Akershus (Groruddalen Friidrettsklubb; Stovner) (11-19 år)