MEDALJEVINNERE  I NORGESMESTERSKAP

SENIOR

  • 1974     2         75,70    Terje Thorslund: Hønefoss
  • 1975     2         75,02    Terje Thorslund Fana
  • 1976     1         81,74    Terje Thorslund Askim
  • 1977     1         80,62    Terje Thorslund Lillehammer
  • 1978     2         79,14    Terje Thorslund Steinkjer
  •             3          76,90     Øivind Aase
  • 1979     1          85,74    Terje Thorslund Larvik
  • 1980     2          82,54    Terje Thorslund Bodø
  • 1981     3          77,08    Terje Thorslund Trondheim
  • 1988     3          68,68    Jon Aase           Byrkjelo
  • 2011     3          69,14    Paul Redford       Byrkjelo
    2013     3          68,83    Paul Redford      Tønsberg
    2014     2          52,93    Lena Marie Hansen Jessheim
    2014     2          68,34    Paul Redford   Jessheim
  • 2015     2          70,25    Paul Redford   Haugesund
  • 2015     3          51,09    Lena Marie Hansen Haugesund
  • 2016     1          66,45    Paul Redford , Askøy
  • 2016     3          13,41    Camilla Rønning  ,  Askøy
  • JUNIOR
  • 3000m h 2018   2 11,17,62 Hannah Berntsen Engevik  Oslo
  • 400m     2018    2  49.58  Jonathan Jacobsen , Oslo
  • Kule       2016    1  13,59 Camilla Rønning  Brandbu
    Spyd      2015    3  46,05  Lena Marie Hansen Byrkjelo
  • 10-kamp 2015   3  4927p Torbjørn Moldestad  Nittedal
    Spyd    2014     1   50,95  Lena Marie Hansen  Fredrikstad
  • Kule     2012    1   13,18   Camilla Rønning    Sigdal
  • Spyd    2011    1   65,36   Paul Redford         Kristiansand
  • Kule     2011    1   12,84   Camilla Rønning    Kristiansand
  • Spyd    2010    2    54,06  Paul Redford          Askøy
  • Spyd    2008    1    59,96  Paul Redford          Prestfoss
  • Spyd    2007    1    57,98  Paul Redford          Tønsberg
  • Spyd    2006    1    57,57  Fredrik Halvorsen   Fana
  •                         2    55,88  Paul Redford
  • Spyd    2005    1     52.04  Fredrik Halvorsen  Haugesund
  • 1500M      1990   3   3,53,00    Julius Solheim              Overhalla
  • 2000M H  1990     3   5,52,81    Julius Solheim              Overhalla
  • Spyd        1973     1   68,38       Torfinn  Pettersen        Nadderud
  • Spyd        1974     2          68,46        Torfinn Pettersen         Stavanger
  • Spyd        1987     2          64,64         Jon Aase                    Lillehammer
  • 4x800M    1986     3          9,44,75     Nittedal                       Søgne (A.M.Godokken-T.Liven-A.M.Myhre-T.Bollvåg)

INNENDØRS NM SENIOR

  • Høyde u/t    2010   2     1,70    Paul Redford                Stange  20/2
  • Kule            2010  2      12,24  Camilla Rønning          Stange  20/2
  • Høyde u/t    2012  2    1,67      Paul Redford               Steinkjer 3/3
  • Kule            2012  3     13,02   Camilla Rønning         Steinkjer 3/3
  • Lengde u/   2012   3     3,19     Paul Redford              Steinkjer 4/3
  • Høyde u/t    2013    1    1,80     Paul Redford              Haugeseund 2/2
  • Høyde u/t    2014    2     1.70    Paul Redford              Stange  2/2
  • Kule             2014  3      13,79  Camilla Rønning         Stange 2/2
  • Høyde u/t    2016   2      1,73    Paul Redford              Bærum Idr.

INNENDØRS      NM JR  (15-19 år)  –  HOPP U/T

  • Høyde u/t    2007      2          1,55        Paul Redford           Stange   4/2
  • Høyde u/t    2008     1          1,63        Paul Redford           Stange 16/2
  • Høyde u/t    2009     1          1,66        Paul Redford           Stange

INNENDØRS UNGDOMSMESTERSKAP  

  • 800M     1985     1          2,02,03   Stein Engvold             Askim   9-10/2
  • 1500M   1986     3          4,18,45   Julius Solheim             Askim   1-2/2
  • 3000M   1987     2          9,04,46   Julius Solheim             Askim 31/1-1/2
  • 800m     1988     1          2,20,92    Anne M. Goddokken   Askim 31/1-1/2
  • 3000M   1988     1          8,53,20   Julius Solheim             Askim  20-21/2
  • 1500M   1988     3          5,13,25   Anne M.Myhre            Askim   20-21/2
  • 800M     2004     1          2,11,16   Glenn Edvardsen        Drammen 8/2
  • 1500m   2004     1          4,34,01   Glenn Edvardsen        Drammen 9/2
  • Kule       2004     2          13,60      Fredrik Halvorsen      Drammen 9/2
  • Høyde    2006     1          1,76       Paul Redford Drammen 18/2
  • Lengde  2006     2           6,15      Paul Redford            Drammen 18/2
  • Tresteg  2007     1         12,89      PaulRedford Stange 26/1
  • Lengde  2007      3        6,09        Paul Redfprd         Stange   27/1
  • Kule 5    2007      2        13,38      Paul Redford          Stange 28/1
  • 800m     2008      2         2,02,96   Njord Wiker          Drammen  3/2
  • Kule 3 kg        2010    1       13,24       Camilla Rønning   Drammen 13/2
  • Kule 3 kg        2010    2       11,02       Camilla Johnsen   Drammen 13/2
  • Kule 4 kg        2010    3       10,81       Lena Marie Hansen Drammen 13/2
  • 1500m            2011    3      4,24,24   Mathias Berntsen Engevik  Tr.heim 13/3
  • 800m              2011    1       2,05,32 Mathias Berntsen Engevik Trondheim 12/3
  • Kule   3 kg      2011    1         12,18      Kaisa Rokne     Trondheim 12/3
  • 200m              2011    3       22,89    Håkon Solli Henriksen     Trondheim 13/3
  • 1500m            2012    2       4,12,60   Mathias Berntsen Engevik  Sandnes 9/3
  • 800m              2012    1      2,00,33  Mathias Berntsen Engevik  Sandnes 10/3
  • Kule   4 kg      2012    1       10,67    Kaisa Rokne         Sandnes  10/3
  • Kule  3 kg       2012    2       11,42    Maia Rokne           Sandnes  11/3
  • 800m              2013    3     2,03,10   Mathias B. Engevik Steinkjer 9/3
  • 1500m            2013    2     4,07,51   Mathias B. Engevik Steinkjer 10/3
  • Kule 3 kg        2014    2    11,91       Maia Rokne , Bærum 8/3
  • Kule 4 kg        2014    1     13,93     Camilla Rønning , Bærum 9/3
  • 800m              2015    2     2,10,43  Martin Berntsen Engevik  Ulsteinvik 7/3
  • 1500m            2015    1     4,29,90  Martin Berntsen Engevik  Ulsteinvik 8/3
  • 800m              2016    1    2,02,40   Martin Berntsen Engevik  Steinkjer 27/2
  • 1500m            2016    1    4,18,18   Martin Berntsen Engevik  Steinkjer 28/2
  • 1500m            2017    2    5,04,24   Hannah Berntsen Engevik  Bærum 3/3
  • Tresteg           2017    3    10,67      Silje Brochmann Pedersen  Bærum 3/3
  • Stav                2017    2     2,75       Henriette Weidemann Christiansen Bærum 4/3
  • 800m              2018    2   2,21,22    Hannah Berntsen Engevik   Steinkjer 10/3
  • 1500m            2018    1   4,45,69    Hannah Berntsen Engevik  Steinkjer 11/3
  • 1500m            2018    3   4,35,24    Trym Hexeberg-Fjøsne   Steinkjer 11/3

NM TERRENGLØP 10KM    

  •  1987    3          39,26    Anne Edith Corneliussen           Langevåg

NM TERRENGLØP 10 KM LAG

  •  1986    1          44p      Nittedal                        Nittedal (A.E.Corneliussen(5)-A.M.Godokkem(-)-I.Fjøsne(-)
  •  1987    1          37p      Nittedal                        Langevåg (A.E.Corneliussen(3)-M.Fjøsne(16)- A.M.Godokken(18)
  •  1988    2          38p      Nittedal                        Snertingdal (A.E.Corneliussen(6)-Ingrid Fjøsne(12)- E.B.Antonsen(20)

NM HALVMARATON  21,1 KM

  •  1986    3          1,19,45   Anne Edith Corneliussen         Egersund
  • 1987     1          1,16,59   Anne Edith Corneliussen         Trondheim

NM  5X5KM TERRENGLØP   

  •  1995    2          1,38,45 Nittedal                        Oslo    (B.Martinsen/C.Mjøen/H.Tellesbø/L.Andreassen/E.B.Antonsen)

 NM 6 KM TERRENGLØP

  •  1987    2          20,46    Anne Edith Corneliussen           Stavanger

NM MARATON

  •  1987    2          2,53,01 Anne Edith Corneliussen           Oslo

 M 2 KM TERRENGLØP LAG  JR

  •  1987    2          47p      Nittedal            Stavanger (Julius Solheim(6)-John Hansen(18)-Arild Hagsveen(23)
  •  1988    1          23p      Nittedal            Stavanger (John Hansen(4)-Julius Solheim(5)- Arild Hagsveen(14)

NM  6 KM TERRENGLØP JR

  •  1989    2          19,35    Julius Solheim              Sandnes
  •  1989    1          33p      Nittedal            Sandnes (Julius Solheim(2)-John Hansen(6)-Arild Hagsveen(25)

TERRENGLØP 5 KM -UNGDOMS-MESTERSKAP

  •  1988    1          19,21,0 John Hansen                Lillestrøm

TERRENGLØP  – UNGDOMSMESTERSKAP  

  •  1991    2          12,15,0 Gro Tjelle                              Lillestrøm
  •  2003    2           8,23,0  Anne Abry                             Lørenskog       NB: 2 km
  •  2013    3          5,34,4   Mathias Berntsen Engevik    Modum            NB 2 km
  •  2015    2          6,32,3  Vetle Storvik                           Ås                   NB: 2 km
  •  2015    3          6,48,0  Martin Berntsen Engevik        Ås                   NB: 2 km
  • 2015     3        13,48,7  Martin Berntsen Engevik        Oslo/Ek          NB: 4 km
  • 2016     2                      Martin Berntsen Engevik        Stavanger
  • 2018     1                      Hannah Berntsen Engevik     Osterøy           NB: 2 km
  • 2018     3                      Trym Hexeberg-Fjøsne          Osterøy           NB: 2 km

 B-MESTERSKAP  

SPYD

  •  1991    1          57,54                Frode Aase                  Skjåk
  •  1987    1          38,78                Berit Sylstad                Moss

NORDISKE UNGDOMSLEKER  19-22 ÅR 

2000m

  • 1987     2          6,14,01 Julius Solheim  (70)      Larvik   5-6/9

UNGDOMSMESTERSKAP  

  • 1988      3          2000m h.          6,11,33             Julius Solheim  (70)      Raufoss  27-28/8
  • 1996      2          2000m              7,17,07             Ane Henriksen  (81)      Overhalla  2-4/8
  • 2000      3          300m h.            50,13                Veronica Bollum           85        Porsgrunn  19/8
  • 2002      1          Spyd                49,13                Fredrik Halvorsen   (87) Oslo/Bi   31/8
  • 2002      1          Høyde              1,93                  Thor Ch. Maast (84)                  Oslo/Bi 31/8
  • 2002      3          Kule                 13,17                Fredrik Halvorsen (87)   Oslo/Bi  31/8
  • 2003      1          Spyd                54,82                Fredrik Halvorsen (87)  Overhalla 31/8
  • 2003      3          Kule                 15,08                Fredrik Halvorsen (87)   Overhalla 30/8
  • 2003      3          3000m              9,12,27             Odd Sondre Helsing (87)          Overhalla 31/8
  • 2004      1          800m                2,07,99             Glenn Edvardsen  (89)  Fagernes 14/8
  • 2004      1          2000m              5,59,45             Glenn Edvardsen (89)   Fagernes 15/8
  • 2004      1          Spyd                56,25                Fredrik Halvorsen (87)   Fagernes 15/8
  • 2005      1          Tresteg            12.71                Paul Redford (90)                     Moss 2/9
  • 2005      2          Diskos              39,75                Paul Redford (90)                     Moss 2/9
  • 2005      3          Tresteg            10,28                Marie Brochmann (90)   Moss 2/9
  • 2005      1          Høyde              1,83                  Paul Redford (90)                     Moss    3/9
  • 2005      1          Spyd                56,98                Paul Redford (90)                     Moss 3/9
  • 2005      2          Lengde            6,08                  Paul Redford (90)                     Moss 3/9
  • 2005      1          800m                1,57,21            Glenn Edvardsen (89)   Moss 3/9
  • 2005      3          Spyd                51,47                Fredrik Halvorsen (87)   Moss 3/9
  • 2006      1          Spyd               57,72                  Paul Redford  (90)             Byrkjelo 25/8
  • 2006      3          Stav                2,75                   Iver Repsjø Hognes(91)   Byrkjelo 25/
  • 2006      2          Tresteg          12,81                    Eivind Sagli(91)            Byrkjelo 25/8
  • 2006      1.         Tresteg           13,32                      Paul Redford  (90)         Byrkjelo 26/8
  • 2006      1          Spyd               56,15                    Fredrik Halvorsen (87) Byrkjelo 26/8
  • 2006      3          Lengde           5,82                       Eivind Sagli (91)           Byrkjelo 26/8
  • 2006      1          Kule                13,12                    Paul Redford  (90)        Byrkjelo 26/8
  • 2006      2         Lengde            6,30                        Paul Redford (90)         Byrkjelo 27/8
  • 2007      1         Tresteg          12,57                     Paul Redford (90)        Kristiansand 24/8
  • 2007      3.        Slegge           39,08                     Paul Redford (90)       Kristiansand  24/8
  • 2007      1.        Spyd              61,66                    Paul Redford (90)       Kristiansand  25/8
  • 2007      2.         Kule              13,64                    Paul Redford (90)        Kristiansand  24/8
  • 2007      3.         Diskos           39,51                   Paul Redford (90)   Kristiansand 25/8
  • 2008      1.         Spyd             59,43                    Paul Redford (90)   Prestfoss  30/8
  • 2008      1.         Spyd             45,49                     Lena M. Hansen(93) Prestfoss    30/8
  • 2010      1.         Diskos          35,53                    Lena M. Hansen (93) Molde 4/9
  • 2010      2.        200m                                      22,97 Håkon S. Henriksen (93)  Molde 5/9
  • 2010      3.          100m                                   11,29  Håkon S. Henriksen (93)  Molde  3/9
  • 2010      3.         Kule             10,22                  Lena M. Hansen (93) Molde 3/9
  • 2010      3.          Kule             11,41               Camilla Johnsen (95) Molde 5/9
  • 2011      1        1500m h        4,37,95                Mathias B. Engevik (96) Lisleby 26/8
  • 2011      1         spyd               44,77                Camilla Rønning  (95)  Lisleby 26/8
  • 2011      2.        100m             12,84                  Martine Nilsen (94)  Lisleby 26/8
  • 2011      1.       Diskos           35,81                  Kaisa Rokne   (96)  Lisleby 26/8
  • 2011      1.       Kule               15,12                 Camilla Rønning  (95) Lisleby 27/8
  • 2011      2.       Kule                11,95                Camilla Johnsen  (95)  Lisleby 27/8
  • 2011      3.       Spyd               39,55                 Lena Marie Hansen (93) Lisleby 27/8
  • 2011      2.       200m             25,55(v)             Martine Nilsen  (94)  Lisleby 28/8
  • 2011      1    7-kamp               4659p               Camilla Rønning 95  Trondheim  10-11/9
  • 2012      2     1500m h           4,37,49                Mathias B. Engevik 96 Ravnanger  31/8
  • 2012      3      Spyd                 33,97                Dina Storvik   96   Ravnanger  31/8
  • 2012      3      800m               1,59,33              Mathias B. Engevik  96  Ravnanger 1/9
  • 2012      2     Diskos              35,83                  Kaisa Rokne   95   Ravnanger 1/9
  • 2012      1    7-kamp               5277p               Camilla Rønning 95  Indre Arna 26-27/5
  • 2013      1     2000m h,          6,17,72              Mathias B. Engevik (96)  Lillehammer 7/9
  • 2013       3    Stav                  2,91                   Kaisa Rokne  (95) Lillehammer 7/9
  • 2013       2    Diskos              38,73                  Kaisa Rokne (95) Lillehammer 8/9
  • 2013       2    800m                 1,57,76              Mathias B. Engevik (96) Lillehammer 8/9
  • 2014       1    10-kamp             4770p              Torbjørn Moldestad  (97) Nittedal  30-31/8
    2014       3    400m                 59,75                Thea Lindam (96) Haugesund 6/9
  • 2015       2    Tresteg             10,73                 Silje Brochmann Pedersen (00)  Lillestrøm 11/9
  • 2015       3    800m                2,16,01              Thea Sørum  (00)   Lillestrøm 12/9
  • 2015       3    2000m              6,04,14              Martin Berntsen Engevik (00) Lillestrøm 13/9
  • 2016       1    1500m h.          4,21,31              Lars Hjelmeset  (01)  Sandnes 2/9
  • 2016       2    stav                   2,61                  Henriette Weidemann Christiansen (00) Sandnes 2/9
  • 2016       2   1500m h            4,27,66              Martin Berntsen Engevik (00)  Sandnes 2/9
  • 2016       2   800m                 2,00.89              Lars Hjelmeset  (01)  Sandnes 3/9
  • 2016       1  2000m                5,48,24              Lars Hjelmeset (01) Sandnes 4/9
  • 2016       3  3000m                9,02,45              Martin Berntsen Engevik (00) 4/9-16
  • 2017       1  1500m h.            4.15,84              Lars Hjelmeset(01)  Fana 1/9-2017
  • 2017       1  1500m h.            5,11,54              Hannah Berntsen Engevik(02) Fana 1/9-17
  • 2017        1 800m                  1,57,95              Lars Hjelmeset(01)  Fana 2/9-17
  • 2017       1  stav                     2,81                  Henriette Weidemann Christiansen(00)  Fana 3/9-17
  • 2017        1 3000m                 8,54,85             Lars Hjelmeset (01)    Fana 3/9-17
  • 2017        3 2000m                 6,43,04             Hannah Berntsen Engevik (02)  Fana  3/9-17
  • 2018        1  400m                  49,88                Sebastian Plows  (01)  Overhalla  31/8-18
  • 2018        1 1500m h,             5,05,83             Hannah Berntsen Engevik (02)  Overhalla  31/8-18
  • 2018        2 3000m                8,58,33              Lars Hjelmeset  (01)  Overhalla  31/8-18
  • 2018        1 800m                   1,58,17             Lars Hjelmeset  (01)  Overhalla  2/9-18
  • COCA COLA STARTEN 17-18 ÅR  

SPYD

  • 1971     2          56,84    Torfinn Pettersen(54)          Sandefjord  11-12/9
  • 1972     1          60,58    Torfinn Pettersen(54)           Hamar         9-10/9

ARCO-LEKENE            17-18 ÅR  

800M

  • 1985     3          1,55,94 Stein Engvold(68)          Raufoss  7-8/9

3000M

  • 1985     1          8,52,08 Stein Engvold(68)           Raufoss  7-8/9

TEN STARTEN    15-16 ÅR  

SPYD

  • 1970     1          58,30    Torfinn Pettersen(54)                Hamar    6-6/9

VESTA HYGEA LEKENE   15-16 ÅR

  • 5-Kamp         1981     1          3997                 Berit Kvernes(65)          Fana      22-23/8
  • 100M H          1981     2          15,9                 Toril Halvorsen(66)        Fana      22-23/8
  • SPYD             1981     3          36,96                Berit Sylstad(66)           Fana      22-23/8
  • 100M             1983     3          12,59                Charlotte HabberstadFana      20-21/8
  • 3000M           1983     1          9,01,22             Stein Engvold(67)         Fana      20-21/8
  • 3000M           1985     2          9,03,27             Julius Solheim(70)        Fana      24-25/8
  • Lengde          1985     2          6,03                 Per Anders Sæhle(70)Fana      24-25/8
  • Diskos           1985     2          46,62                Per Anders Sæhle(70)Fana      24-25/8
  • Spyd              1985     1          41,32                Eva Thorslund(70)         Fana      24-25/8
  • 3000M            1986     1          8,50,67             Julius Solheim(70)        Fana       16-17/8
  • Spyd              1986     2          40,74                Eva Thorslund(70)         Fana       16-17/8

VESTA HYGEA LEKENE 13-14 ÅR

  •  Høyde           1975     3          1,55                 Carl Reidar Solvang(62)            Fana       24/8
  •  Høyde           1976     1          1,74                 Carl Reidar Solvang(62)            Fana       22/8
  •  80M H           1976     3          13,7                 Anne Tufte(62)              Fana       22/8
  •  80 M H          1980     1          12,2                 Torill Halvorsen(66)       Fana       23-24/8

DONALD DUCK LEKENE    13-14 ÅR

  •  Lengde          1983     3          4,96                 Bente Teksum(70)         Kongsberg   3-4/9

TELENOR_LEKENE 13-14 ÅR

  •  60m hekk      1998     3          10,68                Veronica Bollum                       Stjørdal

REGIONALE UNGDOMSLEKER 13-14 ÅR

  • 600m             2004      1             1,40,10 Marita Halvorsen(90)    Nadderud 4/9
  • Høyde            2004     1          1,54      Paul Redford (90)         Nadderud 5/9
  • Tresteg          2004     2          11,75    Paul Redford                Nadderud 5/9
  • Slegge           2004     2          30,11    Paul Redford                Nadderud 5/9
  • Spyd              2004     2          47,89    Paul Redford                Nadderud 5/9
  • Spyd              2004     2          31,31    Stine B. Oftedal                       Nadderud 5/9
  • Stav               2005     3          2,52      Iver Repsjø Hognes(91) Nadderud  10/9
  • Tresteg           2005     1          11,87    Eivind Sagli                  (91)Nadderud  11/9
  • Spyd               2005     3          37,45    Iver Repsjø Hognes      Nadderud 11/9
  • Lengde            2007     1             5,03       lena Marie Hansen  93        Nadderud
  • 60m                2007      3            8,28       Lena Marie Hansen  93      Nadderud
  • 60m hekk        2007       3            9,78      Lena Marie Hansen             Nadderud
  • Kule                2008      1           13,38      Camilla Rønning (95)       Nadderud  6/9
  • Diskos             2008     1            23,08     Camilla Rønning                Nadderud   6/9
  • Spyd               2008     1           37,36      Camilla Rønning               Nadderud   7/9
  • 1500m             2008      2          4,30,99   Sivert Vonen  (94)              Nadderud  7/9
  • Høyde              2009       1         1,49         Mathias B. Engevik(96)    Nadderud  5/9
  • Kule                 2009       3         10,48      Camilla Johnsen (95)        Nadderud  5/9
  • Spyd                2009       3         34,38      Dina Storvik (96)              Nadderud  6/9
  • Tresteg             2009       3          9,90        Dina Storvik                      Nadderud  6/9
  • 200m                2010      2          27,65      Øystein Reme (97)             Lillestrøm  28/8
  • 60m                  2010     2         8,44         Thea Lindam  (96)             Lillestrøm  29/8
  • 1500m               2010    2         4,38,57     Mathias B. Engevik(96)    Lillestrøm  29/8
  • 60m                   2010    3         8,42        Øystein Reme (97)            Lillestrøm  29/8
  • Spyd                  2010    3         31,10      Dina Storvik (96)              Lillestrøm 29/8
  • Kule                   2011    1           10,72     Maia Rokne 97                  Lillestrøm 3/9
  • 60m                   2011     3          8.45       Henrik Lindam  98           Lillestrøm 3/9
  • Diskos                2011     3         28,75     Torbjørn Moldestad 97    Lillestrøm 3/9
  • Kule                   2012    1         10,58      Siri Kaarstein   99           Lillestrøm   8/9
  • Diskos                2012    1        28,27       Siri Kaarstein  99            Lillestrøm 9/9
  • Slegge                2012     1      29,04       Siri Kaarstein  99              Lillestrøm 8/9
  • Slegge                2012     2       26,77      Stine Bratteng 99           Lillestrøm 8/9
  • Spyd                   2012   2         33,10       Siri Kaarstein 99            Lillestrøm 9/9
  • 600m                   2013   3       1,37,77    Martin B. Engevik   00     Jessheim 31/8
  • 1500m                2013    1       4,56.61    Martin B. Engevik 00        Jessheim 1/9
  • Slegge                2013    1      22,87        Stine Bratteng   99            Jessheim 31/8
  • Kule                    2013    3        9,29        Stine Bratteng  99              Jessheim 31/8
  • Lengde               2013    3        4,49        Silje B. Pedersen 00          Jessheim 31/8
  • Tresteg               2014    1      10,62        Silje B. Pedersen 00          Jessheim 14/9
  • 1500m                2014     3      4,28,77    Martin B. Engevik 00          Jessheim 14/9
  • 1500m                2014     3      4,41,25    Lars A. Hjelmeset 01          Jessheim  14/9
  • 600m                  2015     2      1,32,01    Lars Hjelmeset 01               Jessheim 5/9
  • 1000m kappg.    2015     1      6,06,58    Marina W. Christensen        Jessheim 5/9
  • 1500m                2015     1      4,20,80   Lars Hjelmeset                     Jessheim 6/9
  • Kule                    2016     1      11,30      Ingrid Marie Dalhus             Jessheim 27/8
  • Diskos                2016      1      27,34      Tiril Lappegård                    Jessheim 27/8
  • Diskos                2016      2      27,15      Ingrid Marie Dalhus             Jessheim 27/8
  • Slegge                2016      1     37,33       Ingrid Marie Dalhus             Jessheim 28/8
  • Spyd                   2016      1     36,00       Sonia Fearnley                    Jessheim 28/8
  • 1500m                2016      2   4,44,07      Trym Hexeberg-Fjøsne(03)  Jessheim 28/8
  • Spyd                   2016      2     31,05       Karina Thorslund Aadland(02)  Jessheim 28/8
  • 1500m                2016      3    4,55,01     Hannah Berntsen Engevik(02) Jessheim 28/8
  • 600m                  2017      1    1,40,84     Marthe Hjelmeset    (04)      Jessheim 16/9
  • Kule                    2017      3    9,36          Emilie Steinkjer    (03)          Jessheim 16/9
  • Spyd                   2017      2    37,24        Sonia Fearnley   (03)           Jessheim 17/9
  • 1500m                2017      3   5.03,96      Marthe Hjelmeset   (04)        Jessheim 17/9
  • Tresteg               2017     2    10.99         Ola Gullikstad      (03)           Jessheim 17/9
  • Slegge                2017     1    30,49         Tiril Lappegård     (03)          Jessheim 17/9
  • 600m                  2018      1   1,33,26      Simen G. Stensrud  (05)       Jessheim 8/9
  • 600m                  2018      1   1,38,79      Marthe Hjelmeset   (04)        Jessheim 8/9
  • Lengde               2018      3   4,76           Nora K.Bakkom     (05)        Jessheim 8/9
  • 1500m                2018      1   4,27,92      Simen G. Stensrud  (05)       Jessheim 9/9
  • 1500m                2018      3   4,43,78      Marthe Hjelmeset   (04)        Jessheim 9/9
  • Tresteg               2018      2   10,08         Emma Reshane      (05)        Jessheim 9/9
  • Europamesterskap senior .
1974 1-8.09 Roma Italia
3 Terje Thorslund Nittedal IL 45 Spyd 83.68
1978 29.08-03.09 Praha Tsjekkia
9 Terje Thorslund Nittedal IL 45 Spyd 80.42
Kval 80.22
Landskamper senior Terje Thorslund, Nittedal IL f. 15.03.45
1974 08-09.06 Stockholm, SWE Sverige – Øst Tyskland
4 Spyd 74.58
09-10.07 Oslo/Bi Bulgaria – Skottland
1 Spyd 75.94
20-21.08 Oslo/Bi Be-Ne-Lux – Storbritania
1 Spyd 78.58
21-22.09 Budapest, HUN Ungarn
2 Spyd 81.80
1975 14-15.06 Athen, GRE Hellas-Bulgaria-Danmark-Romania-Østerrike
1 Spyd 80.78
24-25.06 Oslo/Bi Sverige – Øst Tyskland
1 Spyd 80.32
27.08 Basel, SUI Sveits – Frankrike
1 Spyd 79.78
1976 11-12.06 Åbo, FIN Finland
2 Spyd 85.00
21-22.06 Oslo/Bi Ungarn
2 Spyd 84.64
24-25.08 Oslo/Bi Sverige
1 Spyd 83.18
1977 18-19.06 Halle, GER Øst Tyskland – Bulgaria – Sverige
5 Spyd 75.52
Terje Thorslund, Nittedal IL f. 15.03.45
1977 05-06.07 Oslo/Bi Be-Ne-Lux
2 Spyd 81.34
02-03.08 Oslo/Bi Hellas
1 Spyd 82.40
1978 17-18.06 Praha, CZE Tsjekkoslovakia – Hellas – Sverige
5 Spyd 77.36
05-06.07 Larvik/Lo Bulgaria
1 Spyd 82.08
1979 10.06 Gateshead, GBR England – Belgia – Skottland
1 Spyd 79.44
1979 20-21.06 Roosendal, NED Nederland
2 Spyd 79.94
18-19.08 Øvre Årdal Spania – Sverige
1 Spyd 85.08
1980 31.08 Gateshead, GBR England – Jugoslavia – Skottland
1 Spyd 81.52
Øyvind Aase, Nittedal IL f. 10.02.47
1978 05-06.07 Larvik/Lo Bulgaria
4 Spyd 75.70
Paul Redford, Nittedal IL f. 07.05.90
2011 18-19.06 Izmir, TUR E.Cup: 12 deltagernasjoner
11 Spyd 67.55
Landskamper Kvinner senior
Landskamp Finland – Sverige – Norge: Tammerfors, FIN 05.02.2011
Kule 6 13.01 Camilla Rønning Nittedal IL

Mesterskap U23  og U20

1988 26.03 Auckland New Zealand
61 John Hansen Nittedal IL 69 8km terrengløp 26:40
78 Julius Solheim Nittedal IL 70 8km terrengløp 28:22
1989 19.03 Stavanger
96 Julius Solheim Nittedal IL 70 8km terrengløp 28:37
EMU20
2013 20.07
8 Camilla Rønning Rieti.Italia 95 Kule 14,61

Nordisk/Baltisk mesterskap U23 i København 26-27 juli 2014
Spyd  kvinner   2. Lena Marie Hansen  50,64

Nordisk/Baltisk mesterskap U23 i Espoo/Finland   20-21 august 2016
Kule  kvinner  5. Camilla Rønning  12,92

Verdensmesterskap junior 17 og yngre

2011 06-10.07 Lille Frankrike
Kval.9A Camilla Rønning Nittedal IL 95 Kule 4 13.10

EMU18 i Tibilisi;Georgia
Martin Berntsen Engevik  2000m hinder  – utslått i forsøket

EYOF – OL 16 – 17 år

2007 23-28.07 Beograd Serbia
Fo. nr 13 Paul Redford 90 Spyd 62,71
2017 23-29/7 Gyør Ungarn
Nr 2 (sølv) Lars Hjelmeset 01 3000m 8,37,59
2018 5-6/7 Gyør Ungarn
Nr 16 Lars Hjelmeset 3000m 9,15,49
Fo nr 12 Lars Hjelmeset 2000m hinder 6,34,23
2018 Fo nr 11 Hannah Berntsen Engevik 2000m hinder 7.08,58

Landskamper junior

Jon Aase, Nittedal IL f. 08.11.67
1987 25-26.07 Esjberg, DEN Danmark/Island – Finland – Sverige
5 Spyd 65.46
Torfinn Pettersen , Nittedal IL – f. 1954
1974 24-25/8 Teby/Sverige Sverige/Finland
3 Spyd 70,38
Torfinn Pettersen , Nittedal IL – f. 1954
1974 6-7/6 Stavanger Danmark
1 Spyd 70,26
Torfinn Pettersen , Nittedal IL – f. 1954
1973 4-5/9 Kragujevac,JUG Jugoslavia
3 Spyd 63,10
Torfinn Pettersen , Nittedal IL – f. 1954
1973 28-29/7 Noresund Sverige, Finland
4 Spyd 64,98
Paul Redford, Nittedal IL f. 07.05.1990
Bergen/Fa Finland – Danmark/Island – Sverige
5 Spyd 59.96
Camilla Rønning, Nittedal IL f. 12.06.1995
03-04.09 København, DEN Finland – Danmark/Island – Sverige
4 Kule 12.92

Lars Hjelmeset, Nittedal IL  f. 17.08.2001

18-19.08.2017   Umeå,Sverige    Nordisk landskamp U20

Nr 3 på 5000 med 15,21,20

11-12.08.2018 Hvidovre,Danmark  –  Nordisk landskamp U20

Nr 6 på 3000m hinder med 9,54,25

Hannah Berntsen Engevik Nittedal IL f. 13.05.2002

Nr 7 på 3000m hinder med 11,13,30

Uoffisiell kastlandskamp

1977 14.04 Hønefoss Sverige
Spyd 2 78.62 Terje Thorslund Nittedal IL
Spyd 8 68.92 Øyvind Aase Nittedal IL